Szymon Hołownia w Trzciance

Kultura Najnowsze Trzcianka Wydarzenia
TRZCIANKA. 20 listopada na zaproszenie Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance gościł znany dziennikarz, pisarz i publicysta ? Szymon Hołownia. Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Trzciance.
Zaproszony gość podczas spotkania dużo uwagi poświęcił swojej najnowszej książce pt. ?Boskie zwierzęta?, której premiera zaplanowana została na 28 listopada. Przede wszystkim opowiadał pracy założonych przez siebie dwóch fundacji ? ?Kasisi? oraz ?Dobra Fabryka?, które pomagają najbardziej potrzebującym w najbiedniejszych regionach świata.
Szymon Hołownia podkreślał, że ważna jest pomoc długofalowa, otworzenie swoich serc na krzywdę drugiego człowieka. Liczy się wsparcie tu i teraz, realne działanie, siła prostych, a zarazem ważnych , choć często małych gestów i ludzkich odruchów.
Autor takich książek jak ?Kościół dla średnio zaawansowanych?, ?Tabletki z krzyżykiem? czy ?Monopol na zbawienie?, w przystępny sposób  przedstawiających zawiłości teologii, mówił także o roli wiary w całym procesie niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.
Dwugodzinne spotkanie z Szymonem Hołownią było prowadzone przez Joannę Nienowską, pracownika BPiCK. Wzięło w nim udział ok. 170 osób.
Na zakończenie spotkania dziennikarz wpisywał dedykacje do swoich książek i pozował do zdjęć z czytelnikami.
JN
Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury im. K. Iłłakowiczówny dziękuje Szkole
Podstawowej Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Trzciance za współpracę przy organizacji spotkania z Szymonem Hołownią.