„Tęcza” wchodzi w stulecie

Kultura Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZAKRZEWO. Krystalizują się plany obchodów 100-lecia zakrzewskiego chóru „Tęcza”, który przypada w 2022 roku. W 2020 roku przedstawiciele chóru spotkali się z wójtem gminy Markiem Buławą i jego zastępczynią – Dorotą Murach.

Celem spotkania było wypracowanie wspólnej koncepcji przygotowań do zbliżających się wielkimi krokami obchodów wielkiego jubileuszu chóru. Wójt wraz z zastępcą zadeklarowali wsparcie organizacyjne uroczystości, zaś przedstawiciele chóru: prezes Krzysztof Gniot, Mieczysław Gniot, Brygida Mańkus, Kazimierz Szopiński oraz dyrygent Maria Kaaz-Rożeńska przedstawili swoje oczekiwania i wstępne pomysły na uczczenie jubileuszu zespołu śpiewaczego.

Postanowiono, że w związku z dużą ilością zadań oraz pomysłów do zrealizowania niebawem powołany zostanie oficjalnie komitet organizacyjny, którego członkowie rozdzielą pomiędzy siebie obowiązki. Wśród planowanych na przyszły rok atrakcji są m.in. zawieszenie tablicy okolicznościowej przy urzędzie gminy oraz przy kościele gdzie stanąć ma także specjalna ławka. Do tego oczywiście występy muzyczne, koncerty, warsztaty oraz wydanie pamiątkowych publikacji i okolicznościowych nagrań. Urodziny będą kolorowe i huczne, planowany jest przemarsz ulicami Zakrzewa. Finałem ma być wręczenie chóralnych odznaczeń.

Organizatorzy marzą także, by jedna z zakrzewskich ulic nosiła nazwę nawiązującą do stulecia tradycji chóralnej w Zakrzewie.

Fot. FB chóru Tęcza 

Redakcja