Trawy w Pile nie będą koszone

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. W związku z apelem Partii Zielonych, który niedawno trafił do prezydenta miasta, magistrat przypomina, że ograniczenie koszenia traw z powodu braku opadów i realnego zagrożenia suszą obowiązywało już w zeszłym roku. Mając na uwadze ubiegłoroczne doświadczenia, decyzja o niekoszeniu traw jest podtrzymywana.

? Rzeczy niemożliwe załatwiamy od ręki, a cuda w terminie trzech dni. Tak też dzieje się z petycją, która trafiła do nas. I powiedziałbym, że nie tylko zostanie ona zrealizowana w przyszłości, ale została już zrealizowana w przeszłości. Mowa o petycji w sprawie niekoszenia traw ? mówi prezydent Piotr Głowski ?  Już w ubiegłym roku ograniczyliśmy w znaczący sposób koszenie traw na terenie miasta, z powodów o których teraz coraz głośniej się mówi, a więc przede wszystkim suszy, i by zwiększyć retencję wody na terenie miasta. 

W ostatnim czasie wykonano jedynie koszenie w Parku Miejskim, gdzie wilgoć jest na innym poziomie, niż w pozostałych częściach miasta. Sytuacja jest monitorowana i działania będą podejmowane tylko w przypadku, gdy koszenie będzie naprawdę konieczne, a warunki będą odpowiednie. Koszenie będzie odbywało się w sposób racjonalny, by zachować jak najwięcej wody i bioróżnorodność, ale także, by miasto nie wyglądało na zaniedbane.

(Red.)/pila.pl