Trzcianka świętowała 105. rocznicę odzyskania Niepodległości

Najnowsze Regiony Trzcianka Wydarzenia

Trzcianka przez cały dzień 11 listopada świętowała 105. rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę! Podczas tegorocznych obchodów mogliśmy obejrzeć różne oblicza patriotyzmu w naszym mieście.

Rano Mayovka wraz z ochotnikami wybrała się na patriotyczny spacer ekologiczny wokół jeziora Logo.
Oficjalne uroczystości rozpoczęły się o godz. 16:00, w kościele pw. św. Jana Chrzciciela mszą świętą w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych i Orkiestry Dętej Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance. W homilii ksiądz proboszcz Zbigniew Cybulski mówił o niepodległości i miłości do swojego kraju.
Po mszy, wspólnym przemarszem, z flagą Polski niesioną przez harcerzy ZHR oraz Orkiestrą Dętą, pocztami sztandarowymi, włodarze, delegacje oraz mieszkańcy Trzcianki udali się pod Pomnik Niepodległości.
Po dotarciu pod Pomnik Niepodległości, odśpiewano hymn państwowy. Następnie głos zabrał Burmistrz Krzysztof W. Jaworski oraz przybyli goście. W dalszej kolejności złożono pod pomnikiem wiązanki i znicze, chcąc uczcić wszystkich tych, którzy oddali życie za naszą Niepodległą Polskę. Zgromadzeni mieszkańcy oraz goście mieli również okazję wysłuchać kilka utworów patriotycznych w wykonaniu Orkiestry BPiCK.
Organizatorami obchodów 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości byli: gmina Trzcianka, Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury im. K. Iłłakowiczówny w Trzciance Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Trzciance, Mayovka, ZHR Trzcianka.