Trzy wypadki, dwie śmierci

Czarnków Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

CZARNKÓW. W ciągu ostatnich dni na drogach powiatu doszło do trzech wypadków, w których zginęły dwie osoby, natomiast 8-letni chłopiec z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają przyczyny i okoliczności tych zdarzeń.

Do pierwszego z wypadków doszło w czwartek 6 grudnia po godzinie 17. W Połajewie na ulicy Obornickiej.

– Ze wstępnych ustaleń mundurowych będących na miejscu wynika, że 39-letni mieszkaniec gminy Połajewo, kierując rowerem zderzył się bocznie z pojazdem marki VW Transporter, którego kierowcą był 45 letni mieszkaniec gminy Lubasz. Na skutek odniesionych obrażeń rowerzysta poniósł śmierć na miejscu. Kierowca volkswagena był trzeźwy. Pobrano od niego krew do dalszych badań ? informuje mł.asp. Karolina Górzna-Kustra z KPP w Czarnkowie.

Drugie zdarzenie drogowe miało miejsce 7 grudnia o godzinie 7:25 na drodze wojewódzkiej nr 181 na trasie Drawski Młyn ? Drawsko.

– 32-letni kierowca opla na prostym odcinku drogi uderzył w jadącego przed nim, w tym samym kierunku 36-letniego motorowerzystę. W wyniku zdarzenia, 36-letni mieszkaniec Drawska zmarł na miejscu. Kierowca opla (mieszkaniec gminy Drezdenko) został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik 0.00 mg/l. Od niego również pobrano krew do badań ? dodaje Górzna ?Kustra.

Tego samego dnia policjanci zostali wezwani do jeszcze jednego wypadku, do którego doszło po godzinie 16. w Czarnkowie na ulicy Wieleńskiej. Kierująca samochodem osobowym marki Ford Focus, 36-letnia mieszkanka gminy Lubasz na przejściu dla pieszych, potraciła 8-latka. Chłopiec z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Kierująca fordem była trzeźwa.

Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają przyczyny i okoliczności tych zdarzeń.

 (Red.)

 Źródło: KPP Czarnków