TWÓJ TELEFON MOŻE URATOWAĆ CZYJEŚ ŻYCIE

Chodzież Edukacja Interwencje Na sygnale Najnowsze Senior Wydarzenia

Zima to szczególnie trudny czas dla osób pozbawionych dachu nad głową. Policjanci, mając na względzie dobro tych osób w okresie jesienno-zimowym, kiedy warunki atmosferyczne są zdecydowanie niekorzystne chociażby z uwagi na spadki temperatur, sprawdzają miejsca, gdzie próbują znaleźć schronienie osoby pozbawione dachu nad głową. Mundurowi zrobią wszystko, aby nie doszło do przypadków śmierci z wyziębienia.

Policjanci systematycznie kontrolują miejsca, gdzie zazwyczaj przebywają osoby bezdomne, prowadzą rozmowy z tymi osobami i proponują im pomoc.  Niestety nie wszyscy bezdomni dają się namówić na wyjazd do schroniska czy noclegowni. Powody ich oporu są dwa, w schronisku trzeba stosować się do regulaminu i nie wolno pić alkoholu, którego nadużywanie często idzie w parze z bezdomnością. Dlatego apelujemy do mieszkańców, by przekazywali nam informacje o osobach, które przebywają w tak trudnych warunkach atmosferycznych pod gołym niebem. Policjanci są przygotowani do działania, wystarczy im jedna informacja, aby podjęli odpowiednie kroki. Na pewno nie pozostawią nikogo bez pomocy, a w razie potrzeby  wezwą pomoc medyczną.

Podczas zimy na wychłodzenie narażone są również osoby starsze, chore i niedołężne, które często mieszkają samotnie w miejscach, które nie zapewniają odpowiednich warunków do prawidłowego funkcjonowania. Zadbajmy także o te osoby. Wspólne działania przedstawicieli instytucji pomocowych, Policji i całej społeczności lokalnej umożliwią przeprowadzenie skutecznych działań osłonowych.

Twój telefon może uratować czyjeś życie – Aktualności – KPP Chodzież (policja.gov.pl)