Tysiąc złotych kary za złamanie zakazu handlu. Tak sklep chciał obejść restrykcje PiS

Biznes Interwencje kraj Na sygnale Najnowsze Polityka Wydarzenia

Po zaostrzeniu zakazu handlu duże markety nie mogą już stosować metody “na placówkę pocztową”, by prowadzić działalność w każdą niedzielę. Nie wszystkie sieci handlowe się z tym pogodziły i próbują wykorzystać różne kruczki prawne, by działać siedem dni w tygodniu. Jak się okazuje, popularna metoda “na czytelnię” nie ma raczej szans na powodzenie. Jeden ze sklepów, które z niej skorzystały, został ukarany – informuje Państwowa Inspekcja Pracy.

O karze za korzystanie z metody “na czytelnię” PIP pisze w opublikowanym w czwartek miesięczniku “Inspektor Pracy”. Przypomnijmy, że od lutego obowiązują zaostrzone zasady zakazu handlu, które uniemożliwiają dużym sieciom handlowym działanie w niedzielę, wykorzystując do tego sposób “na placówkę pocztową”.

Znaleźć metodę na handel

Od tego czasu część dużych marketów próbuje innych metod, by móc otworzyć swoje drzwi w siódmy dzień tygodnia. Przepisy o zakazie handlu zakładają bowiem wiele wyjątków, na przykład dla sklepów działających na dworcach kolejowych i autobusowych, przy stacjach benzynowych, czytelniach czy przy wypożyczalniach sprzętu turystycznego. (…)

Polecamy: źródło/więcej https://finanse.wp.pl/tysiac-zlotych-kary-za-zlamanie-zakazu-handlu-tak-sklep-chcial-obejsc-restrykcje-pis-6820397382609728a

Źródło: WP, fot: Tomasz Sąsiada