UKRADŁ PIENIĄDZE Z SEJFU

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

Policjanci z Łobżenicy zatrzymali na gorącym uczynku 19-latka, który ukradł blisko 28 tyś. złotych z sejfu biura gospodarstwa, znajdującego się na terenie gminy Łobżenica.

22 czerwca 2022 r. z terenu gospodarstwa znajdującego się w gminie Łobżenica doszło do kradzieży metalowego sejfu typu kasetka. Sprawca ukradł klucze od kasetki, wyniósł ją z terenu firmy i zabrał z jej środka pieniądze w kwocie blisko 28 tysięcy złotych. Sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze Posterunku Policji w Łobżenicy. Dobre rozpoznanie mundurowych doprowadziło do wytypowania podejrzanego mężczyzny. Sprawca na widok zbliżających się policjantów zaczął uciekać, aby uniknąć odpowiedzialności za popełnione przestępstwo. Po skutecznym pościgu, mężczyzna został obezwładniony przez funkcjonariuszy i doprowadzony do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Funkcjonariusze odzyskali całą sumę skradzionych pieniędzy, które jeszcze tego samego zostały przekazane właścicielowi. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

KPP Piła