UKRADLI KARTY I WYPŁACILI GOTÓWKĘ

Czarnków Interwencje Na sygnale Wydarzenia

Trzcianeccy kryminalni zatrzymali dwóch podejrzanych o kradzieże kart bankomatowych, wypłatę gotówki z kont pokrzywdzonych oraz usiłowania kradzieży z włamaniem. W sumie śledczy przedstawili im 6 zarzutów w sprawie. Za popełnione przestępstwa mogą trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Do kradzieży doszło 20 sierpnia br. w mieszkaniu jednej z pokrzywdzonych. Nad sprawą pracowali kryminalni z trzcianeckiego komisariatu, którzy ustalili, że podejrzanymi są dwaj mieszkańcy Trzcianki w wieku 17 i 53 lat. Mężczyźni, wykorzystując chwilową nieuwagę pokrzywdzonych, zabrali jednej z nich telefon komórkowy wraz z kartą bankomatową, a drugiej portfel, w którym również znajdowała się karta płatnicza.

Zaraz po kradzieży udali się do bankomatu, gdzie znając numery pin wypłacili z kont gotówkę o łącznej wartości kilkuset złotych. Dodatkowo próbowali przy użyciu skradzionych kart zapłacić w jednym ze sklepów monopolowych za alkohol i papierosy, jednak poprzestali tylko na staraniach bo okazało się, że na kontach nie było wystarczającej ilości środków. Suma strat z powodu ich przestępczego procederu oszacowana została na kwotę 1150 złotych.

W środę, 24 sierpnia br., rabusie zostali zatrzymani i doprowadzeni do Komisariatu Policji w Trzciance. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanym 6 zarzutów za kradzieże i usiłowania kradzieży z włamaniem. Zakupy na cudzy koszt mogą ich teraz kosztować nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Karolina Górzna-Kustra, KPP Czarnków

fot. iStock