Uprawiał konopie na łąkach w Atanazynie. Plantację doglądał dronem

Chodzież Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

CHODZIEŻ. Wracamy do tematu. Wspólne działania Prokuratury Rejonowej w Chodzieży i miejscowych funkcjonariuszy Policji doprowadziły do odkrycia nielegalnej plantacji konopi indyjskich uprawianych na łąkach w okolicach Atanazyna.

W toku czynności śledczych ustalono, że właścicielem tych pól i znajdujących się na nich upraw konopi, był mieszkaniec Osieka nad Notecią, 23-letni Krzysztof P. – informuje prok. Łukasz Wawrzyniak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. -Podczas przeszukania miejsca jego zamieszkania potwierdzono, że zajmował się on uprawą konopi oraz wytwarzaniem z nich haszyszu. Znaleziono tam dwa namioty uprawne (GrowBox) oraz przedmioty i komponenty służące do produkcji oraz dystrybucji narkotyków. Wśród zabezpieczonych narzędzi znalazły się wagi, wentylator, prasa, woreczki do zgrzewarek, a także karta pamięci drona, którym Krzysztof P. kontrolował łąki, na których znajdowały się prowadzone przez niego plantacje.

Jak podkreśla prok.Wawrzyniak, policjanci zabezpieczyli także ponad 13 kg haszyszu oraz 158 sztuk krzewów konopi indyjskich. Ich czarnorynkowa wartość to prawie milion złotych.

Krzysztof P. – przypomnijmy – został zatrzymany 5 sierpnia 2020 roku. W prokuraturze usłyszał zarzuty…

-Działania z chęci osiągnięcia korzyści majątkowej i uprawy w tym celu konopi innych niż włókniste oraz wytworzenia znacznej ilości środków odurzających i przygotowania ich do sprzedaży (art. 53 ust 2, art. 56 ust 3, art. 57 ust 2 i art. 63 ust 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomani) – dodaje Wawrzyniak.

Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw i złożył wyjaśnienia, które będą poddane weryfikacji. 23-latek był już karany za uprawę, produkcję, posiadanie i udzielanie narkotyków.

Na wniosek prokuratora, Sąd zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt. Mężczyźnie grozi od 3 do 15 lat więzienia.

(Red.)

Fot. KPP Chodzież