UROCZYSTE ŚLUBOWANIE NOWYCH POLICJANTEK I POLICJANTÓW

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

10 maja w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Rekruci zanim trafią do służby, odbędą kilkumiesięczne przeszkolenie, dzięki któremu zdobędą potrzebną wiedzę i umiejętności. Szeregi wielkopolskiej Policji zasiliło 36 mundurowych, z czego aż 5 będzie służyć w Komendzie Powiatowej Policji w Pile.

W auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu 10 maja br. o godz. 10 odbyło się uroczyste ślubowanie nowych funkcjonariuszy Wielkopolskiej Policji. Ślubowanie odebrał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł. insp. Mariusz Wiśniewski, który jako pierwszy powitał ślubujących.

Kulminacyjnym momentem uroczystej zbiórki były wypowiedziane słowa roty ślubowania: „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)”.

Mł. insp. Mariusz Wiśniewski pogratulował nowym funkcjonariuszom wybrania służby dla społeczeństwa. Życzył im satysfakcji z wykonywanych obowiązków oraz realizacji własnych ambicji i marzeń. Przypomniał także, że policjantem jest się również w czasie wolnym od służby, wskazując jednocześnie na wagę służby społeczeństwu.

Podczas uroczystości obecny był również Komendant Powiatowy Policji w Pile podinsp. Marcin Kowalski, Zastępca Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego  asp. sztab. Przemysław Postaremczak oraz ksiądz kanonik Grzegorz Szafraniak kapelan Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Po oficjalnej części uroczystości przyszedł czas na wspólne pamiątkowe zdjęcia. Dla nowo przyjętych funkcjonariuszy to był bardzo ważny dzień, zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Teraz czeka ich wytężony czas nauki i zdobywania doświadczenia w szkołach policyjnych, a następnie praca w komendach, komisariatach i posterunkach województwa wielkopolskiego.

Małgorzata Meloch (KWP) / WZ