“Złotów Boxing Night ” 19 maja w Złotowie

Najnowsze Sport Wydarzenia Złotów

“Złotów Boxing Night”: miks pięściarstwa zawodowego i olimpijskiego

Wielkopolski Złotów czekał na bokserską galę najwyższej rangi. “Złotów Boxing Night” będzie połączeniem pięściarstwa zawodowego i olimpijskiego. 19 maja do ringu wejdą bokserzy i doświadczeni, i młodzi, a także niepokonani wśród profesjonalistów. Zadebiutuje utytułowany Paweł Brach. Nie zabraknie walk zawodników Sparty Złotów. Transmisja w TVP Sport. Bilety na eBilet.pl.

Jednym z najważniejszych wydarzeń gali -będzie pokazowy pojedynek Damiana “Wrzosa” Wrzesińskiego (26-2-2, 7 KO). W rodzinnym Złotowie zaprezentuje swoje umiejętności na tydzień przed życiową szansą, jaka jest walka o pas Mistrza Świata federacji IBO kategorii super piórkowej z Anthonym Cacace (20-1, 7 KO).

Zawodowe pojedynki stoczą m.in. Łukasz Maciec, Kamil Kuździeń, Tomasz Nowicki, debiutujący medalista Mistrzostw Europy Młodzieżowców Paweł Brach i znany ze świetnych walk na GROMDZIE Vasyl Halych.

Łukasz “Gruby” Maciec zmierzy się z Yauheni Makarchukiem, który niedawno pokonał Tomasza Nowieckiego w Dzierżoniowie. Z kolei “Joker” Nowicki będzie rywalizował z byłym tymczasowym Mistrzem Świata WBA Johanem Perezem, dawnym pogromcą m.in. Paula Spadafory.

Zbliżający się do małego jubileuszu Kamil Kuździeń o dziewiąte zwycięstwo powalczy z Artjomem Razhykiem, który ostatnio zremisował z Rafałem Dudkiem. Natomiast świetny bijok na gołe pięści Vasyl Haych w kolejnej walce zawodowej skrzyżuje rękawice z Bartoszem Kwiatkowskim.

Na miejscowych kibiców czeka także gratka w postaci pojedynków z udziałem zawodniczek i zawodników MLKB Sparta Złotów. W młodzikach dojdzie do walki 13-latków z wagi 36 kg Filipa Cetery i Jakuba Łachety. W tej grupie wiekowej wystąpi także ich rówieśniczka Natalia Klimek (51 kg). Bardzo ciekawie zapowiada się starcie medalistek Mistrzostw Polski kat. 81 kg – Darii Napory i Patrycji Braun.

Galę organizuje Tymex Boxing Promotion z MB Promotions, Queensberry Polska i Miasto Złotow

ZŁOTÓW Boxing Night już 19 maja.
Transmisja gali w TVP Sport
Bilety dostępne na eBilet.pl
Team Tymex Boxing Promotion/ MBPromotion /Queensberry Polska