Żeby na drogach było bezpieczniej

Interwencje Na sygnale Najnowsze Wałcz Wydarzenia

policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Wałcza koncentrowali swoje działania na kierujących, którzy nie stosują się do znaków drogowych ograniczających dozwoloną prędkość. Najwięcej ofiar wypadków spowodowanych jest właśnie nadmierną prędkością. Lekceważymy ją, tymczasem szybkość jest zabójcza- przypominali policjanci.

Prędkość, z jaką poruszamy się po drogach, ma ogromny wpływ na skutki ewentualnych wypadków samochodowych. Szalone prędkości – to jedne z najpoważniejszych „grzechów” popełnianych przez kierowców. Podczas wczorajszych działań policjanci wałeckiej drogówki przypominali kierowcom o tym, że nie warto znaleźć się w policyjnych statystykach 2022 roku.

Funkcjonariusze skoncentrowali swoje działania na kierujących, którzy nie stosują się do znaków drogowych ograniczających dozwoloną prędkość. Ale też sprawdzali stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów, wymagane uprawnienia i dokumentację. Lekceważymy prędkość, tymczasem szybkość jest zabójcza. Wielu wypadków można byłoby uniknąć gdyby nie ten brak odpowiedzialności.

Do niemal połowy wypadków drogowych w Polsce dochodzi na skutek zderzenia co najmniej dwóch aut. Z reguły są to zderzenia śmiertelne przynajmniej dla jednej osoby. I choć byśmy mieli superbezpieczny samochód, jeśli zderzymy się ze ścianą, jadąc powyżej 50 km/h, jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że poniesiemy śmierć. To prawa fizyki, których nie da się ich oszukać.

Wsiadamy w szybkie auto z przekonaniem, że poza nami nikt inny na drodze się nie liczy. Albo kierujący, którzy po alkoholu rwą się za kółko, bo przecież świetni z nich kierowcy. Stąd już tylko o krok od tragedii. I tylko wczoraj policjanci drogówki zatrzymali w krótkim czasie, aż 16 kierowców, którzy zlekceważyli dozwoloną prędkość. Od początku tego roku takich kierujących było 74. W tym 7, którzy przekroczyli prędkość w rejonie przejścia dla pieszych.

Pamiętajmy! Szybkość jest zabójcza! Nie warto znaleźć się w policyjnych statystykach 2022 roku.

  • źródło: KPP Wałcz