W Głubczynie palił się dom

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

GŁUBCZYN. Wczoraj (2 stycznia 2020 r). o godz. 8.30 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku jednorodzinnym w Głubczynie.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano niezwłocznie dwie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Krajenka oraz zastępy z jednostki ratowniczo-gaśniczej ze Złotowa wraz z grupa operacyjną komendanta powiatowego.

Pożar powstał wewnątrz budynku i rozwijał się w elementach konstrukcyjnych stropu i ścian obejmując m.in. drewnianą konstrukcję obiektu – poinformował kpt. Krzysztof Olczak z KP PSP w Złotowie. – Strażacy przystąpili niezwłocznie do działań ratowniczych. Wykonali m.in. otwory rewizyjne, dzięki którym dotarli do ukrytych zarzewi pożaru. Pożar został ograniczony i ugaszony.

W działaniach uczestniczyły jednostki OSP Augustowo-Głubczyn, OSP Krajenka, OSP Blękwit oraz trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej.

Kapitan Olczak: -W tym miejscu apelujemy do wszystkich użytkowników różnorakich urządzeń i systemów grzewczych o zachowanie szczególnej ostrożności w ich eksploatacji tak, aby maksymalnie ograniczyć zagrożenia pożarowe, będące m.in. następstwem nieprawidłowego ich użytkowania bądź wad powstałych w toku użytkowania bądź montażu.

(Red.)

 Fot. KP PSP Złotów