W pilskim BWA… Noc Muzeów w rytmach flamenco!

Kultura Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. To już w sobotę, 18 maja. Bogaty program na Noc Muzeów przygotowuje Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile.

Nowy obraz / Nowe spojrzenie

Od godz. 16.00 zwiedzać będzie można wystawę ?Nowy obraz / Nowe spojrzenie? ? jest to wystawa pokonkursowa prezentująca najlepsze prace VIII edycji konkursu malarskiego organizowanego przez Wydział Malarstwa i Rysunku Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu dla studentów i absolwentów szkół artystycznych w Polsce.

W ósmej edycji konkursu Jury wybierało z 223 nadesłanych zgłoszeń. Ostatecznie wybrano 15 Nominowanych, którzy wzięli udział w pierwszej odsłonie wystawy – odbyła się ona w Galerii Słodownia +1 w Starym Browarze w Poznaniu w terminie 5 ? 24 kwietnia 2019.

Laureatem Nagrody Artystycznej UAP w ósmej edycji konkursu został Krzysztof Mętel. Wyróżnione zostały Naila Ibupoto oraz Natalia Brodacka. Wyróżnienie honorowe Dziekan Wydziału Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa UAP dr hab. Izabeli Kowalczyk otrzymała Amanda Korol.

Prace nagrodzonych oraz pozostałych nominowanych do nagrody w tym roku będzie można obejrzeć w BWA. Są to niezwykle ciekawe prace, obrazujące trendy jakie dominują w nowej polskiej sztuce, na wysokim poziomie artystycznym.

Od godz. 19.00 gościem Nocy Muzeów w BWA będzie artysta malarz Alfred Aszkiełowicz ? będzie można spotkać się z nim, porozmawiać, a także kupić jego obrazy w promocyjnych cenach.

 

Następnie we wnętrzach BWA zabrzmi  ? flamenco!

Michał Ciesielski

Na 20.30 zaplanowano koncert gitarowy ?The Palos of Flamenco? w wykonaniu Michała Ciesielskiego.

Michał Ciesielski to stypendysta i doktor The University of Memphis (USA), w prestiżowej klasie gitary klasycznej pod kierownictwem światowej sławy pedagoga i gitarzystki, dr Lily Afshar. W latach 2010-2011 kształcił swoje umiejętności pod okiem dr Matta Goulda. W roku 2013 uzyskał tytuł doktora w dziedzinie gitary, broniąc pracy doktorskiej pod tytułem ?Concerto Polacco for Solo Guitar and Orchestra by Marek Pasieczny?. Obecnie jest wykładowcą w katedrze gitary Akademii Sztuki w Szczecinie. Jest laureatem wielu nagród. Gra na gitarze Jesus de Jimenez.

 

Agnieszka Ulanowska

o 21.15 ? ?Me sciento flamenca? ? cd. wieczoru w rytmie flamenco ? czyli tańce flamenco w wykonaniu Agnieszki Ulanowskiej.

Architekt wnętrz urodzona w Pile.   Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy oraz Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego.   Projektuje wnętrza prywatne, publiczne oraz przestrzenie wystawiennicze. Artystycznie tworzy w takich dziedzinach jak malarstwo grafika, wzornictwo przemysłowe.

 

Alfred Aszkiełowicz

O 21.45 odbędzie się spotkanie z Alfredem Aszkiełowiczem pt. ?Moje światy, moje rysowanie? ? nocne rozmowy o życiu i sztuce.

Alfred Aszkiełowicz mieszka i tworzy w Chodzieży. W l. 1963 ? 1968 studiował na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Zajmuje się grafiką warsztatową, użytkową i malarstwem. Od 1968 r. wystawia swoje prace w kraju i za granicą. Jest laureatem wojewódzkiej nagrody w dziedzinie twórczości i upowszechniania plastyki oraz ponad 20 nagród i wyróżnień w konkursach krajowych i międzynarodowych. Prace swoje eksponował na wystawach indywidualnych i ok.100 zbiorowych w kraju i za granicą.

Zapraszamy!

eKi