W Polsce zachorowały już 2554 osoby. 43 z nich nie żyją.

Najnowsze Piła Regiony

Raport 2 kwietnia 2020r. – W Polsce zachorowały już 2554 osoby. 43 z nich nie żyją.

W środę po południu Ministerstwo Zdrowia podało komunikat o śmierci 51-letniego mężczyzny w Tychach. Rano informowano o śmierci 83-letniego mężczyzny ze szpitala w Warszawie oraz 68-letniego pacjenta hospitalizowanego w Tychach. Wieczorem poinformowano o siedmiorgu kolejnych zmarłych, to: 75-letnia kobieta ze szpitala w Zgierzu, 77-letni mężczyzna, 94-letni mężczyzna i 80-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 87-letnia kobieta ze szpitala w Puławach, 59-letnia kobieta i 61-letni mężczyzna ze szpitala w Radomiu. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

Z powodu wykrycia koronawirusa u kolejnego pacjenta w kaliskim szpitalu sanepid zamyka tam kolejny oddział. W kwarantannie jest ponad 200 osób – pacjentów i personelu. Koronawirusa ma trzech lekarzy.

Lekarze, to grupa najbardziej narażona na kontakt i ona musi być badana cały czas, inaczej dojdzie do zamykania oddziałów albo całych szpitali. Lekarze, ratownicy i pielęgniarki coraz częściej i coraz głośniej mówią, że lekarzy może zacząć brakować. Dlatego tak bardzo potrzebują badań. Nie tylko wtedy, kiedy już mają objawy koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia nie prowadzi statystyk dotyczących liczby zakażonych koronawirusem lekarzy. Zbiera za to informacje, dotyczące potrzebnego wsparcia.

Rząd wprowadza kolejne ograniczenia w poruszaniu się w związku z walką z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł.

Fot.wp

( Red.)