W Starej Łubiance powstanie obiekt sportowy za ponad 3 mln zł

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia
Gmina Szydłowo otrzyma dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na zadanie „Budowa nowego boiska wielofunkcyjnego wraz zadaszeniem w Starej Łubiance”.
Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach Programu Olimpia, którego głównym zadaniem jest budowa przyszkolnych hali sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich.
Celem Programu Olimpia jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej, co umożliwi sportowy rozwój młodzieży oraz aktywność fizyczną osób z pozostałych grup społecznych.
– Przed nami rozbudowa infrastruktury sportowej, sztucznego boiska z kopułami i sztuczną trawą w Starej Łubiance. Ta inwestycja to lata oczekiwań przez działaczy naszych klubów sportowych, ale przede wszystkim przez mieszkańców całej naszej gminy – mówi wójt Tobiasz Wiesiołek.
– W tej chwili mamy ponad 120 dzieci i młodzieży z terenu gminy, które trenują piłkę nożną, i ten obiekt zostanie skierowany głównie dla nich. Obiekt szczególnie sprawdzi się w okresie jesienno – zimowym – zauważa Tadeusz Cecki – viceprezes Gminnego Klubu Sportowego Szydłowo.
– Gratuluję panu wójtowi, społecznikom, działaczom oraz Radzie Gminy owocnych działań zmierzających do pozyskania środków z Programu Olimpia – podkreśla Marcin Porzucek, poseł na Sejm RP.
Całkowita wartość inwestycji wyniesie 3 302 857 zł, w tym dotacja w kwocie 2 200 000 zł.
Urząd Gminy w Szydłowie