W Stobieńskich Lasach – wycieczka piesza

Najnowsze Piła Podróże Wydarzenia
PIŁA. W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Mokradeł, każdego roku obchodzonym 2 lutego, Nadnotecki Instytut UAM w Pile wraz z Nadleśnictwem Zdrojowa Góra i Polskim Towarzystwem Leśnym zapraszają na wycieczkę pieszą w Stobieńskich Lasach. W 2022 r. temat przewodni Światowego Dnia Mokradeł to „Mokradła dla ludzi i przyrody”.
Tym razem wybierzemy się w lasy na skraju Doliny Noteci koło Stobna, by przejść się wzdłuż cieku wypływającego w pobliżu Jeziora Stobieńskiego (Leśnego) i dopływającego do Noteci. Po drodze przejdziemy przez urokliwe i pełne życia mokradła.
Podczas wycieczki na terenie leśnictwa Stobno przybliżymy rolę mokradeł w przyrodzie i ich znaczenie dla człowieka. Przyjrzymy się również działaniom ochronnym, prowadzonym przez Nadleśnictwo Zdrojowa Góra w celu zachowania tych cennych siedlisk. Nie zabraknie także ciekawych obserwacji przyrodniczych i pogadanek historyczno-krajoznawczych. Naszą zimową wędrówkę zakończymy wspólnym ogniskiem z kiełbaskami!
Plan wydarzenia:
– 5 lutego 2022, godz. 9.30
– zbiórka na parkingu przy Jez. Leśnym (Stobieńskim)
– długość trasy ok 6 km
– co warto zabrać: lornetkę, ubiór dostosowany do warunków pogodowych, buty terenowe, prowiant, termos, kiełbaski na ognisko
Wstęp wolny – wszyscy głodni wiedzy i zimowych, leśnych wrażeń, mile widziani!
Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w wydarzeniu pod opieką osoby dorosłej lub po okazaniu zgody rodzica/prawnego opiekuna.

Mateusz Gutowski

Nadnotecki Instytut UAM w Pile