W Wałczu doświetlono przejścia dla pieszych

Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Jednym ze sposobów zmniejszenia ilości wypadków z udziałem pieszych jest zastosowanie specjalnego, dodatkowego oświetlenia na przejściach dla pieszych.

8 kwietnia na terenie miasta nastąpił odbiór 11 lamp dodatkowego oświetlenia. Zainstalowane oświetlenie pozwala kierowcom właściwie ocenić sytuację na przejściu i szybciej zauważyć pieszego, natomiast piesi mają lepszą widoczność, aby dostrzec zbliżające się samochody. Oświetlenie zostało zrealizowane za pomocą specjalistycznych opraw ledowych, ogniskujących biały strumień światła bezpośrednio na przejściu. Takie rozwiązanie jest szczególnie skuteczne podczas sezonu jesienno-zimowego, w którym dochodzi do największej liczby wypadków. Dobre oświetlenie przejść zmniejsza liczbę wypadków nawet o 20-40 proc.

Wartość inwestycji, której wykonawcą była firma ENEA Oświetlenie Spółka z o.o., wyniosła 159.900,00 zł brutto.

Doświetlono przejścia przy:

 1. Wojska Polskiego przy bloku nr 52A
 2. Wojska Polskiego przy bloku nr 75B
 3. Wojska Polskiego przy bloku nr 77-79
 4. Kołobrzeska ? internat wojskowy
 5. Kołobrzeska ? Szpital
 6. Nowomiejska przy bud. nr 17
 7. Okulickiego przy bud. nr 13
 8. Okulickiego ? skrzyżowania z ul. Chopina
 9. Zdobywców Wału Pomorskiego przy bud nr 67
 10. Chopina przy skrzyżowaniu z ul. Dębową
 11. Kołobrzeska 60B

Od redakcji:  Podobne rozwiązanie przydałoby się na pilskich ulicach, bowiem – na co skarży się coraz więcej kierowców – przejścia dla pieszych są bardzo słabo oświetlone. Praktycznie nie widać przechodniów. A w takich okolicznościach o wypadek nie trudno.

UM Wałcz