W Wałczu znalezione zostały niebezpieczne przedmioty

Najnowsze Regiony Wałcz Wydarzenia

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu zabezpieczali miejsce zdarzenia, gdzie znalezione zostały niebezpieczne przedmioty. Jak się okazało były to pociski artyleryjskie, które następnie przejęli saperzy. Czy wiesz co robić w takiej sytuacji?

Mimo, iż od czasu zakończenia wojny minęło sporo czasu to wciąż znajdujemy jej pozostałości. Mieszkaniec Wałcza powiadomił telefonicznie dyżurnego jednostki o tym, że spacerując brzegiem jeziora Raduń znalazł jak powiedział niewybuchy. Natychmiast na miejsce skierowany został patrol policji, który zabezpieczał to miejsce do czasu przybycia patrolu saperskiego.

Jak się okazało były to pociski artyleryjskie, produkcji rosyjskiej, pochodzące z czasów II wojny światowej w ilości 6 sztuk. Saperzy zabezpieczyli pociski. Jeśli jesteś świadkiem takiego znaleziska pamiętaj! Kategorycznie nie wolno takich przedmiotów odkopywać, podnosić, przenosić w inne miejsce, wrzucać do ogniska czy stawu. Niezachowanie środków ostrożności w kontakcie z tym przedmiotami może zakończyć się tragicznie.

W takiej sytuacji należy niezwłocznie powiadomić Policję (Telefon alarmowy 112) informując o dokładnym miejscu znalezienia przedmiotów, określić co zostało znalezione, wygląd, ogólne gabaryty, ilość.

Mimo upływu lat te materiały, w dalszym ciągu są niebezpieczne i grożą niekontrolowaną eksplozją. Nie wolno także zabierać tego typu pamiątek z miejsca odnalezienia.

KPP Wałcz