W złotowskim szpitalu brakuje rąk do pracy

Najnowsze Praca Wydarzenia Zdrowie Złotów
W sali sesyjnej Urzędu Miasta w Złotowie obyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa Publicznego, Ochrony Środowiska, Zdrowia i Opieki Społecznej RM w Złotowie.
Na spotkanie został zaproszony starosta złotowski, Ryszard Goławski, dyrektor Szpitala Powiatowego w Złotowie, Artur Bobruk oraz przewodniczący Rady Powiatu Złotowskiego, Julian Brewka. Stronę miasta reprezentowali radni: Agnieszka Jęsiek – Barabasz, Krzysztof Koronkiewicz, Stanisław Wełniak i Krzysztof Kulasek.
Podczas spotkania dyskutowano na temat sytuacji w złotowskim szpitalu. Starosta Ryszard Goławski mówił o przeprowadzonym audycie i nieprawidłowościach, jakie audyt ten wykazał, pokłosiem czego było skierowanie spraw do wyjaśnienia przez złotowską prokuraturę. Dyrektor Artur Bobruk przedstawił problemy, z jakimi boryka się obecnie placówka. Dyrektor zachęcał do współpracy samorządowców z terenu miasta Złotowa, również w kwestii pozyskiwania do pracy lekarzy specjalistów.
– Nie poddajemy się i walczymy o to, aby nasz szpital świadczył usługi na jak najlepszym poziomie. Brakuje nam rąk do pracy, co jest problemem nie tylko złotowskiej placówki. Dlatego zachęcam wszystkim do współpracy z nami. Najważniejsze jest dla nas dobro naszych pacjentów i to, aby placówka rozwijała się – mówił dyrektor Bobruk.
Radni dopytywali starostę, czy planowane są likwidacje oddziałów: położniczego, czy psychiatrycznego. Starosta odpowiedział jednoznaczne, że na chwilą obecną żadne cięcia nie są planowane, ale w przyszłości, to liczby pokażą, jaki będzie kształt złotowskiego szpitala. Starosta zaznaczył także, że wszystkim zależy, na tym, aby personel medyczny pracował w komfortowych warunkach.
– Nie chcemy, aby nasi lekarze byli przemęczeni pracą, aby pracowali jednocześnie na kilku oddziałach. Tak być nie może. Chcemy zapewnić komfort pracy personelu medycznego. Dlatego dotychczasowe praktyki nie będą już miały u nas miejsca – powiedział starosta Ryszard Goławski.
  • Starostwo Powiatowe w Złotowie, (ab)