W ZSE W PILE ROZSTRZYGNIĘTO DWA KONKURSY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I ŚREDNICH

Edukacja Najnowsze Wydarzenia

15 kwietnia, podczas Drzwi Otwartych w Zespole Szkół Ekonomicznych w Pile, zostały przeprowadzone dwa konkursy pod Honorowym Patronatem Starosty Pilskiego – II Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla szkół podstawowych oraz konkurs pt. „Wartość pieniądza podczas inflacji” dla uczniów szkół średnich. Z laureatami spotkał się i pogratulował sukcesów Marek Kamiński, członek Zarządu Powiatu w Pile.

– Nasze szkoły inicjują wiele działań, w tym konkursów dla uczniów szkół podstawowych, jak i szkół średnich. Cieszę się bardzo, że są to nie tylko konkursy przedmiotowe – jak konkurs języka angielskiego, ale także konkursy wymagające wiedzy pozaszkolnej, bazującej na zainteresowaniach indywidualnych uczniów – powiedział Marek Kamiński.

Do II Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla szkół podstawowych powiatu pilskiego przystąpiło 23 uczniów z 12 szkół. Laureatami zostali:
I miejsce – Sara Szmajda, Szkoła Podstawowa nr 1 w Pile,
II miejsce – Maksymilian Starościak-Kudła, Szkoła Podstawowa nr 7 w Pile,
III miejsce – Tatiana Sowzdargo, Szkoła Podstawowa nr 4 w Pile,

W konkursie pt. „Wartość pieniądza podczas inflacji” wzięło udział 25 uczniów z: ZSE Piła, ZSB Piła, ZSPT Piła, ZST Piła, I LO Piła.

Laureatami zostali:
I miejsce – Julia Żubryj, Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile,
II miejsce – Oliwia Januzik, Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile,
III miejsce – Marcin Drzewiecki, Zespół Szkół Technicznych w Pile.

Gratulacje!
powiat-pila.pl