WE WŁAŚCIWYM MIEJSCU I CZASIE

Interwencje Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

Dzięki szybkiemu działaniu policjantów została udzielona pomoc przedmedyczna 70-letniemu mężczyźnie. Sierżant sztabowy Damian Kledzik oraz sierż. Mateusz Wiebskowski z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie przez kilkanaście minut prowadził resuscytację nieprzytomnego mężczyzny. To kolejny raz kiedy policjanci uratowali ludzkie życie.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji złotowskiej jednostki, zostali wezwani na interwencje do jednego ze złotowskich bloków. Gdy szli na miejsce wezwania, z jednej z klatek schodowych wybiegł mężczyzna i który wołał o pomoc. Mundurowi niezwłocznie udali się z wołającym we wskazane miejsce, gdzie zastali leżącego koło schodów, na półpiętrze zakrwawionego mężczyznę, który miał problemy z oddychaniem. W momencie gdy Policjanci przystąpili do udzielania pierwszej pomocy, mężczyzna przestał oddychać. Natychmiast rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową (RKO), którą kontynuowali wraz z wezwanymi na miejsce ratownikami. W trakcie wspólnie prowadzonych działań ratunkowych, u poszkodowanego kilkukrotnie zatrzymywała się praca serca. Po kilkudziesięciu minutach prowadzenia resuscytacji, ustabilizowano funkcje życiowe 70 latka, który został przetransportowany do szpitala.

Po zakończonych działaniach ratujących życie, ustalono, że mężczyzna z kolegą przenosił meble pomiędzy piętrami. Gdy znajdowali się na półpiętrze, 70 latek doznał zawału mięśnia sercowego, spadł ze schodów, doznając urazu głowy. Szybka reakcja uratowała mu życie.

To kolejny przykład gdy policjanci, udzielając pierwszej pomocy przedmedycznej, uratowali ludzkie życie.

mł.asp. Damian Pachuc

We właściwym miejscu i czasie – Aktualności – KPP Złotów (policja.gov.pl)