Weronika urodziła się jako zdrowe dziecko. W tym roku zauważyliśmy nieprawidłową pozycję ciała,pochylenie i wystającą łopatkę

Chodzież Czarnków Najnowsze Piła Regiony Trzcianka Wałcz Złotów

Weronika ma 12 lat. Urodziła się jako zdrowe dziecko. W tym roku zauważyliśmy nieprawidłową pozycję ciała,pochylenie i wystającą łopatkę. Aby dostać się szybko do jakiegokolwiek specjalisty musieliśmy załatwiać to prywatnie. Udaliśmy się do Poznania na wizytę u ortopedy. Dostaliśmy skierowanie na specjalistyczne zdjęcia RTG.

Z wynikami udaliśmy się do lekarza, który postawił diagnozę skolioza idiopatyczna, która postępuje w szybkim tempie. W tym momencie skrzywienie miało 48 stopni. Po tej wizycie został zrobiony dla niej specjalistyczny gorset, który musi nosić 24 godziny na dobę. Przeczytaliśmy w internecie artykuł o nowatorskiej operacji metodą VBT,  która się odbyła po raz pierwszy w Polsce w marcu tego roku i wykonał ją dr. Grabara w Białymstoku.

Dr. Grabara szkolił się w USA i tylko on może na tą chwilę wykonywać taką operację w Polsce. Pojechaliśmy więc  na konsultację do dr. Grabary, u niego usłyszeliśmy, że Weronika musi być operowana, a gorset jej już nic nie pomoże tylko spowolni postęp choroby.

W tym momencie raptem po 3 tygodniach od pierwszej diagnozy skrzywienie wynosiło już 50 stopni. Po rozmowie poznaliśmy metody leczenia. Najnowsza metoda VBT jest metodą bez usztywniania kręgosłupa i wykonuje się ją do 16 roku życia. Dr. Grabara mógłby tą metodą wykonywać operacje w Polsce ale niestety nasz NFZ nie chce jej refundować, a szpitala na to nie stać.

Koszt operacji wynosi 200 tyś złotych. Pierwsza operacja była z własnych funduszy szpitala .Jest to operacja mało inwazyjna polegająca na nacięciu bocznych części tułowia i wprowadzeniu elastycznych obejm podtrzymujących kręgosłup.

Dr Grabara pomógł nam skontaktować się z kliniką w Niemczech, gdzie odbyło się już około 100 operacji tą metodą. Nadmieniam, że są tylko 2 kraje na świecie, gdzie wykonywane są operacje tą nowatorską metodą to USA i Niemcy. Stany są dla nas nie osiągalne ze względu na koszty w Niemczech jest to około 47 tyś euro.

21 listopada jedziemy do Simmerath na specjalistyczne badania. W styczniu planujemy operację. Musimy uzbierać pieniążki, gdyż po wpłacie na konto kliniki całej sumy w ciągu trzech tygodni odbędzie się operacja. Po tej operacji, dzieci po 6 tygodniach wracają do pełnej sprawności, mogą uprawiać sport itp.

Zwracamy się z prośbą o wpłaty, aby pomóc naszemu dziecku. Nawet najdrobniejsze wpłaty są na wagę złota. Została uruchomiona zbiórka pieniążków na zrzutka pl.

nr konta:  78 1750 1312 6886 0151 9308 3051. d

Prosimy o pomoc !!!

Dziękujemy z całego serca: Rodzice: Joanna i Rafał Rolniczak

( Red.)