WIERNI ŻEGNAJĄ BENEDYKTA XVI

Najnowsze Piła

Wierni żegnają zmarłego papieża Benedykta XVI. Od godz. 9.00 ciało Ojca Świętego jest wystawione dziś w Bazylice św. Piotra. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższy czwartek.

Od godz. 9.00 ciało papieża seniora jest wystawione w Bazylice św. Piotra. Pozostanie tam do środy, do godz. 19.00. Wierni będą mogli pożegnać Benedykta XVI. Uroczystości pogrzebowe odbędą się na Placu Świętego Piotra w najbliższy czwartek. Przewodniczył będzie im Ojciec Święty Franciszek. Papież Benedykt XVI zostanie pochowany w podziemiach Bazyliki św. Piotra. Polscy biskupi zbiorą się na wspólnej Mszy świętej dwa dni później.

W Watykanie gromadzą się wierni. Już w niedzielę w trakcie modlitwy Anioł Pański Ojcu Świętemu Franciszkowi towarzyszyło ok. 40 tys. osób.

Ostatnie słowa, jakie wypowiedział papież Benedykt XVI, były skierowane do Pana: „Jezu, kocham Ciebie” – padło z jego ust, gdy odchodził. Właśnie na to, czyli na wiarę osobistą i głęboką zwrócił uwagę były rzecznik Stolicy Apostolskiej, ks. Federico Lombardi, pytany o to, co zostanie w jego pamięci po zmarłym Benedykcie XVI.

– Papież Benedykt miał dar przedstawiania wiary chrześcijańskiej dzisiaj w kontekście dzisiejszej kultury, kultury naukowej, kultury humanistycznej, kultury prawnej z wieloma pytaniami, ale z przekonaniem, że wiara może pomóc ludzkiemu rozumowi znaleźć lepszą drogę dla ludzkości w dzisiejszym świecie – podkreślił Federico Lombardi.

Papież Benedykt XVI odbył 24 podróże zagraniczne. Polskę odwiedził w 2006 roku.

epa10386068 The body of the late Pope Emeritus Benedict XVI (Joseph Ratzinger) lies in state in the Saint Peter’s Basilica for public viewing, Vatican City, 02 January 2023. The funeral will take place on Thursday 05 January. EPA/ETTORE FERRARI
Dostawca: PAP/EPA.

RadioMaryja.pl