Włamali się do plebanii i ukradli gotówkę

Najnowsze Regiony Wydarzenia Złotów
Policjanci z Bydgoszczy, Żnina i Piły zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o włamanie do plebanii. Do przestępstwa doszło w lipcu br. na terenie gminy Janowiec Wielkopolski. Mieszkańcom powiatu wyszkowskiego grozi teraz kara do 10 lat więzienia.
W dniu 7 lipca br. doszło do kradzieży z włamaniem na terenie gminy Janowiec Wielkopolski. Nieznani wówczas sprawcy weszli do budynku plebani skąd ukradli gotówkę. Podjęte przez policjantów czynności nie doprowadziły do zatrzymania sprawców tego czynu.

Policjanci nadal pracowali nad sprawą. W działania włączyli się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, którzy dzięki zdobytym informacjom oraz ustaleniom doprowadzili do rozpracowania i wytypowania włamywaczy. Istotna była także współpraca z policjantami z Piły, których informacje okazały się bardzo ważne dla typowania sprawców.

W rezultacie, w minioną środę (16.08.2023) policjanci z Bydgoszczy, Żnina i Piły zatrzymali na terenie powiatu wyszkowskiego, w województwie mazowieckim, trzech mężczyzn w wieku od 32 do 35 lat.

– Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutu kradzieży z włamaniem do plebani na terenie kujawsko-pomorskiego. W miniony piątek sąd przychylił się do wniosku oskarżyciela i zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych na najbliższe 3 miesiące – podkreśla kom. Wioleta Burzych KPP Żnin – Teraz policjanci i prokurator będą sprawdzać czy aresztowani mają na swoim koncie inne tego typu przestępstwa. Sprawa ma charakter rozwojowy.