Nowe światło dla gmin!

Najnowsze Regiony Wydarzenia Złotów
Nowe światło dla gmin! Takie samorządy jak #Tarnówka, #Okonek czy #Obrzycko już wkrótce przystąpią do kompleksowej modernizacji systemów oświetleniowych i zaoszczędzą. Ruszył program rządowy „Rozświetlamy Polskę”, o którego zasadach powiedziałem dziś podczas spotkania z mediami w Pile.  Nabór rozpocznie się w najbliższy poniedziałek i potrwa do 18 września.
W konferencji prasowej wzięli udział: wójt Tarnówki Jacek Mościcki, burmistrz Okonka Andrzej Jasiłek oraz burmistrz Obrzycka Igor Kołoszuk. Włodarze gmin jednoznacznie pozytywnie oceniają założenia programu „Rozświetlamy Polskę” i są już w blokach startowych do złożenia wniosków. Program był konsultowany z wieloma jednostkami samorządu terytorialnego (JST) i firmami energetycznymi w całej Polsce.
Tematem briefingu była także subwencja dodatkowa dla samorządów (rusza wypłata pierwszej transzy na wydatki bieżące JST) oraz sprawy lokalne – między innymi modernizacja stadionu żużlowego w Pile, planowana rewitalizacja centrum miasta przy wsparciu z funduszy rządowych oraz nowe inwestycje firm. W odrębnym poście napiszę o poruszonych podczas briefingu kwestiach politycznych.
Jakub Monterial