WOLF RACE POWIATU PILSKIEGO – UDANA IMPREZA DOROSŁYCH I DZIECI

Najnowsze Piła Wydarzenia

Ponad 200 zawodników wzięło udział w zawadach Wolf Race Powiatu Pilskiego. Wydarzenie odbyło się 4 czerwca w Tarnowie, w pobliżu gospodarstwa rybackiego Rybajka. To piękne tereny zwane Bieszczadami Powiatu Pilskiego.  

Zawody połączono z rodzinnym piknikiem, co okazało się niezwykle udanym przedsięwzięciem sportowo-rekreacyjnym zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.
W biegu głównym wzięło udział około 200 zawodników, którzy zjechali nie tylko z powiatu pilskiego i okolicznych, ale także z różnych stron kraju. Do wyboru były dwie trasy. Jedna o charakterze górskim, a druga z przeszkodami. Każda z nich liczyła około 10 kilometrów i wiodła przez las, różnego rodzaju wzniesienia i strome skarpy. Biegacze, którzy wybrali trasę z przeszkodami, musieli zmierzyć się między innymi z zasiekami, przeprawą przez rzekę i jezioro czy multiringiem. Były to przeszkody z pewnością nie dla każdego, ale ambitnych osób z dobrą kondycją fizyczną nie brakowało, także wśród kobiet.
Przygotowano także specjalny tor przeszkód dla dzieci, chętnych nie brakowało – w zawodach wzięło udział ok. 60 dzieci.

Wszyscy uczestnicy otrzymali medale, a najlepsi dodatkowo puchary i nagrody. Wręczali je Eligiusz Komarowski, starosta pilski, Tobiasz Wiesiołek, wójt gminy Szydłowo, nadleśniczy z Nadleśnictwa Płytnica – Paweł Kałużyński oraz Ziemowit Pirtań, właściciel gospodarstwa Rybajka.
– Gratuluję zwycięzcom, gratuluję wszystkim uczestnikom biegów. Zawsze powtarzam, że każdy kto decyduje się wziąć udział w zawodach sportowych i je ukończy może czuć się wygranym – mówił starosta Eligiusz Komarowski.

Atmosfera była znakomita, piknik trwał cały dzień, a zakończył się dyskoteką pod chmurką. Słowa podziękowania należą się wszystkim organizatorom. Połączenie sił Powiatu Pilskiego, Gminy Szydłowo, Regionalnej Dyrekcji lasów Państwowych w Pile –  Nadleśnictwa Płytnica, Gospodarstwa Rybajka  z głównym organizatorem zawodów, którym był Marcin Ćwirzeń, uczestnik biegów długodystansowych z przeszkodami z WOLF RACE OCR oraz wielu sponsorów było niezwykle udane. Niewykluczone, że impreza ta na stałe zagości w kalendarzu wydarzeń Powiatu Pilskiego.

źródło/ więcej zdjęć: https://www.powiat.pila.pl/aktualnosci/5159,wolf-race-powiatu-pilskiego-udana-impreza-dla-dzieci-i-doroslych