WPADŁ PODCZAS KONTROLI DROGOWEJ

Chodzież Najnowsze Regiony Wydarzenia

Poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności wpadł podczas rutynowej kontroli. I tym razem okazało się, że nie był bez winy.

Do zatrzymania doszło wczoraj w godzinach nocnych w Budzyniu przy ul. Dworcowej. Podczas rutynowej kontroli drogowej policjanci ujawnili w pojeździe kierowcę, który figurował w systemach policyjnych jako osoba poszukiwana przez wągrowiecki sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. W golfie znajdowały się jeszcze dwie osoby, w tym nieletni. Nerwowe zachowanie całej trójki wzbudziło podejrzenia policjantów, którzy postanowili sprawdzić, co jest tego powodem. W pojeździe policjanci nie ujawnili żadnych substancji zabronionych, ale kierowca sam przyznał, że godzinę wcześniej zażył metamfetaminę, a nieletni, że pił alkohol.

Kierowcę zatrzymano i przewieziono do szpitala na badania moczu i krwi. Te pierwsze dały wynik pozytywny na obecność amfetaminy i marihuany. Śledczy czekają jeszcze na wyniki badań krwi. Jeśli potwierdzi się, że 23-latek kierował pod wpływem substancji zabronionych, będzie miał postawiony stosowny zarzut. Przez najbliższe 170 dni będzie miał czas na przemyślenia, odbywając karę pozbawienia wolności w zakładzie karnym za wcześniejsze przestępstwa kierowania pojazdem także pod wpływem środków odurzających.

Nieletni został przekazany pod opiekę matce. W zakresie jego przewinienia stanowisko zajmie Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Wągrowcu. To on podejmie decyzję o ewentualnym rozważeniu wszczęcia postępowania tytułem ustalenia stopnia demoralizacji nieletniego.

KPP Chodzież