Wybuchła butla z gazem. Dwie osoby ranne

Na sygnale Najnowsze Regiony Wydarzenia

STRÓŻKI gm. Wronki. Dramatyczny początek roku dla rodziny spod Wronek. W sobotę, 1 stycznia ok. godz, 19.30 w ich domu wybuchła butla z gazem. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Oprócz czterech zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Wronki, OSP Amica, OSP Ostroróg, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja oraz Pogotowie Energetyczne.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali uszkodzony budynek mieszkalny po wybuchu gazu: uszkodzone ściany nośne i działowe, brak pokrycia dachowego, zawalona część budynku, w której znajdowała się łazienka i kuchnia oraz zniszczone okna i drzwi budynku. Dwie osoby poszkodowane z licznymi obrażeniami znajdowały się na zewnątrz –  poinformował ogn. Łukasz Kawka.

Działania ratowników  skupiły się przede wszystkim na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy rannym (po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego zostały przewiezione do szpitala), wyniesieniu nieszczelnej butli z gazem na zewnątrz, przeszukaniu terenu wokół budynku (w celu wykluczenia innych osób poszkodowanych) oraz zabezpieczeniu posesji przed dostępem osób postronnych.

Na miejsce zdarzenia wezwano Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego,który wydał zakaz użytkowania budynku.

(Red.)

Fot. asp. Michał Kaczmarek, OSP Wronki