WYPADEK W MIEJSCOWOŚCI PRÓCHNOWO

Chodzież Na sygnale Najnowsze Regiony Wydarzenia
4 marca 2023 roku przed godziną szesnastą Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało informację przez CPR o zderzeniu się dwóch pojazdów na drodze wojewódzkiej nr 190 w miejscowości Próchnowo –prawdopodobnie jeden mężczyzna jest zakleszczony w pojeździe.
Zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Chodzieży, OSP KSRG Margonin, OSP Próchnowo, Policję oraz ambulans Państwowego Ratownictwa Medycznego i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu straży pożarnej stwierdzono, że w wypadku uczestniczyły dwa samochody ( bus i samochód osobowy są uszkodzone i znajdują się poza jezdnią ) – trzy osoby podróżujące znajdują się na zewnątrz pojazdów – przytomne.
Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie (lat 37).
Następnie zabezpieczono lądowisko dla śmigłowca LPR. Przybyłe na miejsce zdarzenia Zespoły Ratownictwa Medycznego, po przebadaniu wszystkich uczestników, przetransportowali jednego poszkodowanego ambulansem do Izby Przyjęć Szpitala Powiatowego w Chodzieży.
Droga wojewódzka DW – 190 na czas działań była zablokowana – Policja zorganizowała odjazd.
W działaniach trwających dwie godziny brały udział 5 zastępów straży pożarnej w sile 18 strażaków, Policja, Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz pomoc drogowa,
Fot. OSP KSRG Margonin