WYSOCE NIEODPOWIEDZIALNE ZACHOWANIE

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

Patrol motocyklowy pilskiej komendy zatrzymał 29-letniego mężczyznę, który wyprzedzał inne pojazdy na podwójnej linii ciągłej. Jak się później okazało nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a w swoim samochodzie przewoził ciężarną partnerkę. Za to nieprzemyślane zachowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj o godzinie 12:00 policjanci z pilskiej drogówki patrolowali Drogę Krajową nr 10 na odcinku naszego powiatu. W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli kierującego pojazdem Mercedes, który zaczął wyprzedzać inne samochody tuż przed skrzyżowaniem. Dodatkowo obowiązywał tam znak poziomy P-4, czyli tzw. linia podwójna ciągła zakazująca przejeżdżania przez tę linię i najeżdżania na nią.

W trakcie kontroli okazało się również, że 29-latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Co gorsza podróżowała z nim jego partnerka, która była w zaawansowanej ciąży. Poprzez swoje nieodpowiedzialne zachowanie mieszkaniec gminy Wyrzysk naraził na niebezpieczeństwo swoich najbliższych, a także innych uczestników ruchu drogowego.

Za popełnione wykroczenie związane z wyprzedzaniem w miejscu niedozwolonym kierujący otrzymał mandat karny w wysokości 200 złotych i 5 punktów karnych. Natomiast za jazdę pomimo braku uprawnień mężczyzna odpowie przed sądem, grozi mu grzywna do 30 tysięcy złotych. Nie należy zapominać, że konsekwencje prawne to jedno, natomiast skutki takiego nierozsądnego zachowania mogą być znacznie bardziej dotkliwe.

sierż. Magdalena Mróz