XIV ArgoTargi w Czarnkowie.

Najnowsze Regiony Trzcianka Wydarzenia

W niedzielę, 23 kwietnia br. w Czarnkowie odbyły się już XIV ArgoTargi. W tym roku naszą gminę reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich „Gosposie znad stawu” z Nowej Wsi.

Na Placu Wolności zaprezentowały się stoiska promocyjne miast i lokalnych stowarzyszeń, na których można było kosztować różnego rodzaju wypieki, swojskie wędliny, sery, a także dziczyznę. Na scenie dorobek artystyczny prezentowały zespoły muzyczne i taneczne z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.

Natomiast plac targowy wypełniony był stoiskami lokalnych firm, na których można było kupić rękodzieła, rośliny ogrodowe, a także podziwiać wystawę maszyn rolniczych. Hodowcy bydła zorganizowali także bardzo atrakcyjne widowisko w Konkursie Cieliczek.

– „Gosposie znad stawu” z Nowej Wsi oraz ,,Stowarzyszenie Towarzystwo Przyjaciół Wsi Rychlik” wzięło udział w konkursie kulinarnym na „Najsmaczniejszą potrawę kulinarną w nowoczesnej odsłonie”. Stowarzyszeniu przypadło II miejsce w kategorii deser, a był nim „Mufinka drożdżowa z rabarbarową frużeliną”. Natomiast Koło Gospodyń Wiejskich zostało wyróżnione za ,,Szarlotkę w nowej odsłonie”. Serdecznie gratulujemy! – dodał burmistrz Trzcianki Krzysztof Jaworski.

 

W konkursie ,,Aktywni mieszkańcy” organizowanym przez Czarnkowsko-Trzcianecką Lokalną Grupę Działania laureatami z gminy Trzcianka zostali: Stowarzyszenie Fotograficzne „Sarenka”, Grupa Dwakólka”, „Kasztaniaki” oraz Stowarzyszenie Towarzystwo Przyjaciół Wsi Rychlik. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

– Pogoda w tym dniu dopisała, dziękujemy za zaproszenie Trzcianki do wzięcia udziału w AgroTargach – zakończył burmistrz Trzcianki Krzysztof Jaworski miłym akcentem.