XIV Bieg Niepodległości na Stadionie Powiatowym przy Okrzei

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia

PIŁA. Blisko 500 osób wzięło udział w XIV Biegu Niepodległości, który 11 listopada zorganizował Powiat Pilski na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile.

W tym roku wszystkie biegi odbyły się na stadionie. Tradycyjnie jako pierwsze wystartowały dzieci, które do pokonania miały 400 m czyli jedno okrążenie na bieżni. W biegu wzięło udział ponad 190 dzieci (przed dwoma laty ok. 115).
– To rekordowa liczba dzieci. Pokazuje, jak popularny znowu staje się sport wśród najmłodszych, co nas jako władze Powiatu Pilskiego bardzo cieszy, bo od lat wspieramy rozwój kultury fizycznej wśród najmłodszych – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.  

O godz. 12. 00 tradycyjnie odśpiewano Hymn Państwowy. O godz. 12.15 rozpoczął się Bieg Niepodległości, który w tym roku odbył się w formule 11 okrążeń na 11 listopada. Biegacze i kijkarze startowali kolejno w 50-osobowych grupach i do pokonania mieli w sumie 4,4 km.W biegu uczestniczyło ponad 300 zawodników, także z klubów sportowych. Miłym akcentem był udział bisko 30-osobowej grupy „terytorialsów” z batalionu 12. WBOT w Dolaszewie.

Każdy z uczestników biegu na mecie otrzymywał medal. Wręczali je: Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski, Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski, Krzysztof Sadowski, Etatowy Członek Zarządu Powiatu  w Pile, Wioleta Kaczmarek, sekretarz Powiatu Pilskiego oraz Tomasz  Pawłowski Skarbnik Powiatu.
Na stadionie nie brakowało narodowych symboli. Wielu zawodników przybyło z polską flagą i w biało-czerwonych strojach. Dla wszystkich przygotowano rogale świętomarcińskie i ciepły poczęstunek. Można było się ogrzać przy ogniskach.

Puchary zwycięzcom XIV Biegu Niepodległości wręczył starosta Eligiusz Komarowski. Miejsca na podium zajęli:
Wśród mężczyzn: I miejsce Jakub Filipiak z Osieka, II miejsce Mateusz Wawrzyniak z Trzcianki, III miejsce Piotr Sikorski z Piły.
Wśród kobiet: I miejsce Ewelina Salwa z Piły, II miejsce Paulina Sienkiewicz-Gadzikowska, III miejsce Gabriela Trzepacz z Wałcza.      

– Gratuluję zwycięzcom, gratuluję wszystkim uczestnikom biegów i dziękuję za tak liczne przybycie wszystkim, którzy postanowili razem z nami obchodzić Święto Niepodległości na stadionie.  To miejsce odbudowaliśmy dla mieszkańców, aby mogli z niego korzystać w jak najszerszym zakresie. Obchody Święta Niepodległości były kolejnym wydarzeniem z tak licznym udziałem mieszkańców – podsumowuje starosta Eligiusz Komarowski.
Wszystkie wyniki XIV Biegu Niepodległości na stronie biegnijmy.pl

Wydarzenie miało także wymiar charytatywny. Zbierano środki na rehabilitację Oliwki Zdanowicz z Piły potrąconej przez pociąg. Gorącą czekoladę i kawę oferowała popularna “Krówka” z Manufaktury Lodów Prawdziwych, a rodzice Oliwki razem z grupą osób zaangażowanych w pomoc  częstowali wspaniałym ciastem.