Z kijkami po Nadleśnictwie Sarbia

Czarnków Najnowsze Wydarzenia

LUBASZ. “Z pozoru zwykły las, przy bliższym poznaniu okazuje się niezwykły” – to cytat z folderu zapraszającego do odwiedzenia  ścieżek edukacyjnych w Nadleśnictwie Sarbia.  16marca na jednej z nich odbył się rajd nordic walking pod hasłem ,,Darz bór”. Takimi bowiem  słowami witał nas i żegnał dr Maciej Strawa – Nadleśniczy Nadleśnictwa Sarbia.

 

Nasza wędrówka przebiegała ścieżką ,,Leśnik gospodarzem lasu”, o dł. 5,3 km. Dzięki  informacjom przekazanym przez p. Michała Krzysztofika z Polskiego Towarzystwa Leśnego i jednocześnie przedstawiciela nadleśnictwa oraz tablicom edukacyjnym można było dowiedzieć się jak wygląda praca leśnika. Mieliśmy okazję podziwiać piękno otaczającej nas przyrody, która budzi się z zimowego letargu. Oczywiście był też instruktaż prawidłowej techniki nordic walking, rozgrzewka, a na koniec stretching oraz poczęstunek.

 

Wśród wszystkich uczestników rozlosowano wartościowe nagrody (krokomierze, pendrivy, powerbanki itp.). Swoją obecnością zaszczycił nas też p.Tomasz Szrama, z-ca nadleśniczego wraz z córkami. Dziękujemy Nadleśnictwu Sarbia za możliwość zorganizowania rajdu, a szczególne p. Arlecie Dymek.
Dziękujemy również wszystkim uczestnikom i do zobaczenia wkrótce.
W lesie można się zakochać!

 

                                           

 

                                           

 

Nordic Walking Lubasz