Znów posadzimy kilka drzew…

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia

PIŁA. Pod takim hasłem rowerzyści spod znaku SOBÓT NA DWÓCH KÓŁKACH (i wszyscy, którzy chcą do nich dołączyć!) już po raz dziewiąty spotkają się 6 kwietnia, w sobotę, o godzinie 10.00 na placu Zwycięstwa by pojechać do lasu i dosadzać drzewa na dawnej alei lipowej wiodącej z Piły do Dobrzycy, obok cmentarza leśników.

A wszystko zaczęło się 10 kwietnia 2010 roku, kiedy pilscy turyści zrzeszeni w PTTK, we współpracy z nadleśnictwem Zdrojowa Góra podjęli trud posadzenia lasu, obecnie nazywanego ?lasem turystów? przy czarnych szlakach ? pieszym i rowerowym  w okolicach Dobrzycy. Wtedy padła propozycja, by kontynuować ten trud i co roku wiosną, na przełomie marca i kwietnia spotykać się i dosadzać kolejne drzewa w dawnej alei lipowej. Wszyscy mamy świadomość, że aleja ?będzie gotowa? dopiero za lat kilkadziesiąt, ale przyjemnie jest co jakiś czas przejechać się leśną droga i sprawdzić w jakiej kondycji są posadzone drzewka.

W związku z tym w imieniu organizatorów przedsięwzięcia ? Oddziału PTTK w Pile i Nadleśnictwa Zdrojowa Góra serdecznie zapraszam chętnych do wspólnego działania. Start w sobotę, 6 kwietnia o godzinie 10.00 z placu Zwycięstwa. Pojedziemy rowerami w las, posadzimy drzewka a potem spotkamy się w Punkcie Edukacji Przyrodniczo-Leśnej przy szkółce leśnej w Dobrzycy przy ogniu, by upiec zabrane z domu kiełbaski. Termosy z kawą i herbatą również mile widziane.

A gdyby ktoś chciał oznaczyć kolorową tasiemką posadzone przez siebie drzewko by łatwiej je wypatrzyć wśród innych drzew ? to jest to znakomity pomysł!

Serdecznie zapraszam do spędzenia z nami kilku godzin na świeżym powietrzu ? wiosenna pogoda sprzyja, wprawdzie jak wiadomo – ?kwiecień, plecień wciąż przeplata? i wszystko się może zdarzyć, ale wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę!

 

Jan Balcerzak

Fot.(fb)