ABYŚ NA LEKCJE DOSZEDŁ BEZPIECZNIE, MUSISZ PRZEPISY POZNAĆ KONIECZNIE

Najnowsze Wałcz Wydarzenia

Nie zawsze w pokonywaniu drogi do szkoły uczniom mogą towarzyszyć dorośli. Dlatego też wałeccy policjanci prowadzą cykliczne lekcje wychowania komunikacyjnego aby przypomnieć uczniom i utrwalić najważniejsze zasady poruszania się po drodze.

Aby podróż do szkoły była bezpieczna konieczna jest edukacja od najwcześniejszych lat życia. Wczoraj w Szkole Podstawowej w Gostomi policjanci zorganizowali lekcję wychowania komunikacyjnego aby przypomnieć najmłodszym uczniom o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa. Policjanci przypominali jak ważna jest znajomość przepisów ruchu drogowego aby wszyscy uczestnicy ruchu byli bezpieczni.

Uczniowie ze szkoły w Gostomi wykazali się znakomitą wiedzą w tym i innym zakresie. Wiedzieli, że przy przechodzeniu na drugą stronę ulicy należy się rozejrzeć, że kiedy nie ma chodnika trzeba iść lewą stroną drogi – aby widzieć nadjeżdżający pojazd, o tym, że nie wolno wbiegać nagle na jezdnię, tym bardziej zza zaparkowanego pojazdu czy innej przeszkody, że światła sygnalizatora chronią, ostrzegają i pomagają. Ważnym tematem spotkania były odblaski i ich ważność w bezpieczeństwie.Policjanci przypominali także o właściwych zachowaniach w stosunku do zwierząt.

Na koniec spotkania, każdy uczeń otrzymał odblaskową zawieszkę. Do działań włączył się Wójt Gminy Wałcz.

walcz.policja.gov.pl