WYELIMINOWANI Z RUCHU

Interwencje Na sygnale Wałcz Wydarzenia

Nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy rażąco lekceważą przepisy ruchu drogowego. W ostatnich dniach policjanci z wałeckiej drogówki wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnych czterech kierowców. Każdy, siadając za kierownicę, powinien pamiętać o bezpieczeństwie swoim i innych uczestników ruchu drogowego.

Dobry kierowca przede wszystkim przestrzega przepisów na drodze, dba o bezpieczeństwo swoje, osób, które przewozi i innych uczestników ruchu drogowego. Pomimo, iż panuje bardzo duża świadomość społeczna dotycząca bezpieczeństwa na drodze niestety wciąż zdarzają się kierowcy, którzy za nic mają przepisy drogowe.

104 km/h i 92 km/h w terenie zabudowanym, gdzie znak drogowy wskazuje dopuszczalną prędkość do 40 km/h, to lekceważące zachowanie kierowców na drodz krajowej K 10 w miejscowości Jabłonowo. Rozwagi na drodze zabrakło także kierowcy osobówki, który nieprawidłowo wyprzedzał inne pojazd. Także liczne apele oraz akcje prewencyjne nadal nie powstrzymują niektórych kierowców przed prowadzeniem samochodów po spożyciu alkoholu.

Nawet niewielka dawka alkoholu w organizmie powoduje obniżenie koncentracji i refleksu oraz osłabia zdolność oceny sytuacji na drodze. Przykładem jest 23 latek, który na tzw. podwójnym gazie prowadził pojazd osobowy mając blisko promil alkoholu w organizmie. Pamiętajmy, że współodpowiedzialni za bezpieczeństwo na drodze są także pasażerowie, dający kierowcy przyzwolenie na łamanie przepisów i narażanie życia. Należy pamiętać, że każdego dochodzi do setek wypadków, w których ginie kilka, a nawet kilkanaście czy kilkadziesiąt osób. Rozwaga, życzliwość oraz ostrożność to cechy, które powinny przyświecać wszystkim kierowcom. Funkcjonariusze zatrzymali kierującym dokument prawa jazdy. Będą musieli oni także zapłacić wysokie kary grzywny. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2.

 

KPP Wałcz