Nie była to ich pierwsza kradzież

Interwencje Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

Dwóch mężczyzn kradło alkohol w sklepie, gdy zostali nakryci zaczęli uciekać. Jeden z nich został zatrzymany w okolicach sklepu, drugi kolejnego dnia. Nie była to ich pierwsza kradzież gdyż w pojeździe schowali inne przedmioty pochodzące z kradzieży. Obaj zostali aresztowani. Ponadto jeden z nich zostanie deportowany, gdyż nielegalnie przebywał na terenie Polski.

Sytuacja miała miejsce w ubiegłym tygodniu w jednym z marketów na terenie Okonka. Klient sklepu robiący zakupy zauważył dwóch dziwnie zachowujących się mężczyzn którzy wg jego obserwacji, alkohol ze sklepowej półki zamiast do sklepowego koszyka chowali do torby turystycznej. Mężczyzna powiadomił o tym pracowników sklepu, a przestraszeni złodzieje zaczęli uciekać ze sklepu.

Patrol policji, który przybył w okolice sklepu zatrzymał 27-letniego mężczyznę z torbą w której znajdowało się 7 butelek Whisky oraz dwa urządzenia do czyszczenia twarzy. Wartość odzyskanych rzeczy wyceniono na kwotę ponad 800zł.

Drugi z mężczyzn, 19-latek zatrzymany został kolejnego dnia, na jednym z parkingów w Okonku. Obcokrajowiec był kompletnie zaskoczony widokiem mundurowych. Zamknął się w pojeździe i utrudniał wykonanie czynności. Powodem takiego zachowania była obawa o to co znajduje się w pojeździe. Po sprawdzeniu zawartości bagażnika, okazało się że schował tam narzędzia o wartości 1500zł, pochodzące z kradzieży z tej samej sieci.

Obaj obcokrajowcy przyznali się do kradzieży alkoholu i pozostałych rzeczy znalezionych w samochodzie. Decyzją Sądu Rejonowego w Złotowie obaj zostali tymczasowo aresztowani. Ponadto jeden z nich nielegalnie przebywał na terenie Polski i teraz czeka go deportacja.

 

  • KPP Piła, mł.asp. Damian Pachuc