Za kółkiem pijani i pod wpływem narkotyków

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Czterech skrajnie nieodpowiedzialnych kierowców zatrzymali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile. Wszyscy odpowiedzą przed Sądem. Przed nami długi, świąteczny weekend! Apelujemy o rozwagę! Informujemy – na ulicach całego powiatu pilskiego będą wzmożone kontrole trzeźwości!

-30 października funkcjonariusze zatrzymali na terenie powiatu pilskiego czterech kierowców, z których trzech było pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący Oplem Astra 61-letni mieszkaniec gminy Łobżenica, który w wydychanym powietrzu miał 1,5 promila alkoholu! Funkcjonariusze zatrzymali także 19-latka, który prowadził swój pojazd będąc pod wpływem narkotyków. Mężczyzna trafił prosto do policyjnego aresztu. Teraz skrajnie nieodpowiedzialni kierowcy za swoje czyny odpowiedzą przed Sądem – informuje podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile.

Policja apeluje: Mieszkańcy Piły i Powiatu Pilskiego! Przed nami długi świąteczny weekend! Zadbajmy o to, aby nadchodzące dni były czasem pamięci oraz zadumy i jednocześnie bezpiecznym czasem spędzonym w podróży. 

Apelujemy do kierujących pojazdami, aby wybierając się w podróż zawsze byli wypoczęci i przede wszystkim trzeźwi. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, istnieje możliwość wykonania badania trzeźwości na własną prośbę w każdej jednostce Policji. Przypominamy, że w Komendzie Powiatowej Policji w Pile, w biurze przepustek znajduje się urządzenie do badania stanu trzeźwości AlcoBlow. Przypominamy, że należy również reagować w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower. Taka postawa to nasz społeczny obowiązek. Powinno się wówczas podjąć działania zmierzające do nie dopuszczenia takiej osoby do kierowania pojazdem, a w sytuacji, gdy okaże się to niemożliwe, niezwłocznie powiadomić Policję. Pamiętajmy, w ten sposób możemy uratować ludzkie życie, zapobiec tragedii i zmniejszyć ilość ofiar wypadków drogowych. A przecież ofiarą zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierującego może być ktoś dla nas bliski? – mówi  podkomisarz Kowalska.

 (Red.)