Zagrajmy z Tarpilem dla… Agatki Koc!

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Spółka Tarpil w Pile rozpoczęła przygotowania do kolejnej akcji charytatywnej ?Gramy dla ??. Tym razem beneficjentem imprezy, która odbędzie się na targowisku miejskim 6 czerwca, będzie Agatka Koc. Chcąc pomóc rodzicom Agatki Spółka Tarpil,  zwraca się z prośbą o pomoc w poszukiwaniu wolontariuszy i osób chcących pomóc w organizacji tej akcji.

Liczymy na każde wsparcie! Liczymy właśnie na Ciebie! Zostań naszym wolontariuszem! Zobacz ile satysfakcji niesie za sobą choćby drobny wkład w organizację i przebieg imprezy. Nie wstydź się, czekamy na Ciebie! – apelują organizatorzy akcji. –Zagraj z nami ? szukamy zespołów muzycznych, tanecznych, muzyków, kabareciarzy, zaklinaczy węży. Masz unikalną szansę pokazać wszystkim siebie i swoją pasję jednocześnie pomagając Agatce.Liczymy właśnie na Ciebie! A może jesteś przedsiębiorcą i słyszałeś już o naszej akcji?Dowiedz się jak możesz nam pomóc. Każde wsparcie, nawet najmniejsze ma dla nas ogromną wartość.Przekonajmy się wspólnie, że aby pomóc drugiej osobie wystarczy czasem bardzo niewiele. A radość, którą otrzymamy w zamian jest naprawdę bezcenna.

Organizatorzy zorganizowali na Facebooku licytację fantów : LICYTACJA

https://www.facebook.com/groups/2342298822547828/?source_id=498441850296862

Kim jest Agatka?

Agatka wskutek wylewu, którego doznała w 7 dobie życia ma obniżone napięcie mięśniowe, padaczkę, nie mówi. Przez wieloletnie rehabilitacje rodzicom Agatki i jej samej udało poczynić się wielkie postępy w poruszaniu. Dziewczynka potrafi raczkować, a prowadzona stawia kroki. W ubiegłym roku ze względu na deformację kończyn Agatka przeszła przez bardzo ciężkie operacje obu bioder, nóg, i stóp. Polegały one na przecięciu skóry, a następnie odpowiedniej korekcji w oparciu o przecięcie i zespolenie kości i wydłużenie tkanek miękkich.

W marcu 2020 roku, czyli już za 2 miesiące Agatka będzie miała kolejną operację polegającą na wyciągnięciu wstawionych blach do bioder. Po tych operacjach dziewczynka będzie mogła się sprawniej poruszać. Jednak aby tak się stało, musi być systematycznie rehabilitowana.

Niestety koszty takich zabiegów są kolosalne. Rodzice Agatki poświęcają każdą wolną chwilę na to, aby ulepszyć i poprawić komfort życia córki.  Pomoc ta wymaga dużo pracy, siły fizycznej i psychicznej. Są bardzo dzielni, poświęcają dziecku cały swój czas.

Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc w postaci środków pieniężnych na pokrycie kosztownej, długofalowej rehabilitacji Agatki.

 Agnieszka Woźna-Pyszewska/Red.