ZAKOŃCZONO MONTAŻ INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ

Biznes Inwestycje Najnowsze Piła Wydarzenia

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pile zakończyła zadanie p.n.: „Dostawa i montaż wraz z uruchomieniem instalacji fotowoltaicznej na dachu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile przy ul. Moniuszki 1”.

Nowa instalacja fotowoltaiczna składa się ze 152 paneli fotowoltaicznych wraz z konieczną infrastruktura o mocy 49.4 kWp . Montaż paneli fotowoltaicznych, jako odnawialnych źródeł energii,  przyczyni się do ochrony środowiska i zmniejszenia emisji zanieczyszczeń,  a uzyskanie energii elektrycznej z promieniowania słonecznego będzie doskonałą alternatywą na rosnące zapotrzebowanie energetyczne. Pozwoli to na zmniejszenie kosztów utrzymania pilskiej komendy.

Środki na realizację zadania wyniosły 257 590,29 zł i pochodziły z „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Państwa w latach 2022-2025 ”.

Opracowanie i zdjęcia : asp. Krzysztof Stefen, KP PSP Piła

ZAKOŃCZONO MONTAŻ INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ W KOMENDZIE POWIATOWEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W PILE – Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pile – Portal Gov.pl (www.gov.pl)