Zakończyć pLandemię!

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. W sobotę w całym kraju odbyły się protesty przeciwko “łamaniu podstawowych praw człowieka i ograniczaniu wolności pod pozorem walki z koronawirusem”. Marsz o wolność zorganizowano także w Pile. Protestujący zebrali się na placu Zwycięstwa.

-Marsz o wolność ma pokazać, że mimo pandemii nasze prawa i wolności winny być przestrzegane! – mówili uczestnicy protestu.

Marsz zabezpieczała pilska Policja.

-Podczas zgromadzenia nie zostały naruszone przepisy prawa dotyczące zakłócania ładu i porządku publicznego, a także uszkodzenia mienia. Liczba uczestników, która ostatecznie wzięła udział w marszu wyniosła około 100 osób. Zdecydowana większość stosowała się do obostrzeń, które obowiązują od soboty w całej Polsce – informuje sierż. Wojciech Zeszot z KPP w Pile. – Ponadto z całego zgromadzenia, oprócz nagrań z miejskiego monitoringu, został także stworzony materiał filmowy, który posłuży do ujawnienia wykroczeń oraz pociągnięcia do odpowiedzialności osób, które nie stosowały się do obowiązku zasłaniania ust oraz nosa.

Podczas protestu wylegitymowano kilka osób niestosujących się do nakazów obowiązujących dla strefy żółtej, w której od wczoraj znajduje się także powiat pilski.

(Red.)

Fot. p. M.N.