Zdobyli Certyfikat

Edukacja Kultura Najnowsze Podróże Środowisko Wydarzenia Złotów
Nastąpiło przeniesienie siedziby Punktu Informacji Turystycznej ze Spichlerza Złotowskiego przy ul. Spichrzowej 9a do nowej siedziby w pawilonie przy placu Paderewskiego 13 w Złotowie. Punkt Informacji Turystycznej w Złotowie przy p. Paderewskiego 13 będzie czynny od poniedziałku do niedzieli w godz. 10-17, kontakt telefoniczny z pracownikiem – 780 134 919.
W punkcie IT można uzyskać informację na temat walorów i atrakcji turystycznych w mieście i okolicy, zasięgnąć informacji na temat zakwaterowania, gastronomii i aktualnych wydarzeń w regionie. W siedzibie IT można uzyskać materiały promocyjne dotyczące miasta, regionu oraz podmiotów prowadzących działalność nastawioną na szeroko pojętą turystykę. W IT można też nabyć pamiątki związane ze Złotowem, pochodzące z szerokiej oferty Muzeum Ziemi Złotowskiej. Dostępny jest wynajem przewodnika po mieście.
Działający przy Muzeum Ziemi Złotowskiej Punkt Informacji Turystycznej w Złotowie ubiegał się w ciągu ostatnich miesięcy o certyfikację w Wielkopolsce, w ramach ogólnopolskiego Systemu Informacji Turystycznej, koordynowanego przez Polską Organizację Turystyczną. Certyfikacja określana liczbą przyznanych gwiazdek jest gwarancją jakości obsługi i profesjonalizmu świadczonych usług. Do zdobycia maksymalnie są cztery gwiazdki, według bardzo ściśle przestrzeganych kryteriów. Punkt IT
spełnił wymagania dotyczące dwóch gwiazdek, co jest bardzo dużym osiągnięciem, albowiem wyższe certyfikacje z reguły przypadają dużym ośrodkom miejskim lub miejscom cieszącym się ogromnym wzięciem wśród turystów. Aby uzyskać dwugwiazdkowy certyfikat, złotowski punkt IT musiał wykazać się m.in. odpowiednią lokalizacją obiektu, oznakowaniem,
dostępnością architektoniczną dla osób niepełnosprawnych, obsługą turysty min. 5 dni w tygodniu (przede wszystkim w weekendy), a także znajomością języków obcych. Uroczyste wręczenie certyfikatów odbyło się 23 września 2022 roku w Baborówku koło Szamotuł, podczas wielkopolskich obchodów Światowego Dnia Turystyki, zorganizowanych przez Wielkopolską Organizację Turystyczną. Na ręce pracownika IT w Złotowie, Janusza Justyny, przekazany został okolicznościowy dyplom z potwierdzeniem uzyskania dwóch gwiazdek certyfikacji. Podczas uroczystości w Baborówku obecna była także Kamila Krzanik-Dworanowska, prezes WZLOT-u i dyrektor Muzeum Ziemi Złotowskiej, któremu złotowski punkt IT podlega. Gratulacje za uzyskanie certyfikatu jako jedyny punkt IT w północnej Wielkopolsce, osobiście złożył Jacek Bogusławski, członek zarządu Sejmiku Wielkopolski. Wyróżnienie w postaci dwóch gwiazdek to silna motywacja do ubiegania się o wyższe stopnie, tym bardziej, że ważność certyfikacji trwa dwa lata.
Pozdrawiam
Kamila Krzanik-Dworanowska
dyrektor Muzeum Ziemi Złotowskiej