Zdobytych medali na Mistrzostwach Polski ciąg dalszy…

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia

W ubiegły weekend w Bałtowie odbyły się Mistrzostwa Polski kadetów w Kickboxingu w formule light contact. Impreza zgromadziła ponad 300 zawodników z całej Polski. Sporty Walki Piła reprezentowała piątka zawodników- Xavier Rzeszut, Anita Leniec, Julia Janicka, Oliwia Natoniewska i Klaudia Mikołajewska. Po dwóch dniach ciężkich zmagań i wielu stoczonych pojedynkach do Piły trafiły dwa medale! Xavier Rzeszut po czterech znakomitych walkach w których zdecydowanie zdominował rywali zdobywa złoty medal i zostaje mimo młodego wieku już czwarty raz w karierze Mistrzem Polski! W finale Rzeszut pokonał Kamila Mączkowskiego z Zamka Kurzętnik. Kolejny medal w karierze zdobywa również Klaudia Mikołajewska, która tym razem wystąpiła w wyższej kategorii wagowej. Ostatecznie do Piły wróciła z brązowym medalem!
Bardzo dobre wrażenie zostawiła po sobie najmniej doświadczona Oliwia Natoniewska, której do medalu zabrakło 30 sekund. Prowadząc wysoko walkę na punkty wykonała nielegalną technikę i w końcówce walki została zdyskwalifikowana przez sędziów.
W pierwszej fazie rozgrywek odpadły pozostałe zawodniczki Anita Leniec i Julia Janicka.
Wielkie brawa dla wszystkich zawodników. Dla sekcji kadetów to już ostatni występ w pierwszej części roku natomiast już w czwartek seniorzy i juniorzy wyjeżdżają do Legnicy gdzie odbędzie się najważniejsza impreza roku w polskim Kickboxingu czyli Mistrzostwa Polski K1.

Sporty Walki Piła