Zero ofiar śmiertelnych na drogach

Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Dzisiaj od rana w całej Europie – także w Wałczu – trwa akcja ?EDWARD?. To Europejski Dzień bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. Jego ideą przewodnią jest tzw. wizja zero, czyli wyeliminowanie ofiar śmiertelnych i ciężko rannych w wypadkach drogowych.

Dzisiaj funkcjonariusze biorą pod lupę szerszy obszar wykroczeń mających bezpośredni wpływ na liczbę tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Oprócz działań represyjnych policjanci od rana prowadzili także działania z pierwszakami ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wałczu. Takie kampanie, akcje edukacyjno-informacyjne, mają jeden cel ? poprawę bezpieczeństwa na drogach. Dzieci włączające się do działań prewencyjnych policjantów apelowały do kierowców o to, aby bezpiecznie mogły docierać do szkoły i bezpiecznie z niej wracać. O tym przypominały także plakaty przygotowane przez uczniów. Tradycyjnie przy tego typu przedsięwzięciach z udziałem uczniów, zamiast mandatu była tradycyjna cytryna albo medale dla wzorowego kierowcy –  informuje asp. Beata Budzyń z KPP w Wałczu.

Działania z pierwszakami prowadzone były na pl. Wolności w Wałczu przy krajowej K22. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 12 kierowców. Na szczęście tylko dwóch z nich popełniło wykroczenia drogowe w postaci niezapiętych pasów bezpieczeństwa przez kierującego i braku wymaganego oświetlenia w pojeździe.

Na pamiątkę spotkania kierowcy otrzymywali zapachy do aut, breloczki do kluczyków oraz list od dzieci. St. sierż. Bartosz Urbański i st. sierż. Grzegorz Głowacki w podziękowaniu za wspólne działania wręczyli pierwszakom odblaskowe zawieszki i magnesy na lodówkę promujące numer alarmowy i nową jednostkę Policji w Wałczu.

(Red,)

 Fot. KPP Wałcz