Złodziej nad rzeką

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego podczas nocnej służby zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który okazał się złodziejem rowerów. 

Policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego podczas nocnej służby z poniedziałku na wtorek zauważyli na jednym z pilskich osiedli, siedzącego nieopodal rzeki mężczyznę. Ten na widok funkcjonariuszy zaczął się bardzo nerwowo zachowywać.

-Funkcjonariusze przystąpili do legitymowania. 34-latek nie potrafił jednak wyjaśnić dlaczego znajdował się w tym miejscu. Policjanci zauważyli podręczne narzędzia, które należały do mężczyzny. Sprawdzając pobliski teren natrafili na dwa rowery, które mogły wcześniej zostać skradzione – mówi st. sierż. Wojciech Zeszot z pilskiej Policji.

Mężczyzna został zatrzymany w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa. W toku prowadzonej sprawy przyznał się do kradzieży dwóch rowerów.

-Funkcjonariusze opublikowali informację o poszukiwaniach właścicieli odnalezionych jednośladów. Dzięki dużemu zaangażowaniu mieszkańców i wielu udostępnieniom informacji,  rowery szybko wróciły do właścicieli – dodaje Zeszot.

34-latek usłyszał dwa zarzuty kradzieży rowerów o wartości blisko 2 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(Red.)
Fot. KPP Piła