ZŁODZIEJE NA ,,GOŚCINNYCH WYSTĘPACH”

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

W ręce kryminalnych z krzyskiego komisariatu wpadło czterech młodych mężczyzn podejrzanych o kradzieże. Na ,,gościnne występy” przyjechali z powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Teraz za popełnione przestępstwa mogą trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Pod koniec stycznia br. krzyscy policjanci zostali zaalarmowani przez zaniepokojonego mieszkańca gminy Drawsko o kradzieży z jego warsztatu samochodowego 6 kół od pojazdów osobowych oraz dwóch akumulatorów. Wartość skradzionego mienia pokrzywdzony wycenił na blisko 3 tys. złotych.

Prowadzone w sprawie czynności doprowadziły do ustalenia i w efekcie do zatrzymania po kilku dniach czterech złodziei. Okazali się nimi mieszkańcy powiatu strzelecko-drezdeneckiego w wieku od 17 do 20 lat. Zaraz po zatrzymaniu usłyszeli zarzuty, do popełnienia których się przyznali. Część skradzionego przez nich mienia została odzyskana przez mundurowych.

Jeden z podejrzanych będzie dodatkowo tłumaczył się przed sądem za kradzież 6 filtrów DPF wartych około 9 tys. złotych z kilku busów na szkodę właściciela lokalnej firmy transportowej, do której doszło w ubiegłym roku.

17-latek nie był jeszcze notowany, natomiast pozostała trójka ma na swoim koncie inne kradzieże. Teraz za przestępstwa, których się dopuścili, kodeks karny przewiduje od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Karolina Górzna-Kustra