ZŁODZIEJE ZE ŚWIĘTEJ ZATRZYMANI

Interwencje Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

Dwóch mieszkańców miejscowości Święta, z zaparkowanego przy Amfiteatrze pojazdu ukradło akumulator, radio, głośniki oraz inne drobne przedmioty. Zatrzymani zostali kilka dni po kradzieży. Jeden z nich w mieszkaniu ukrył przedmioty pochodzące z kradzieży. Usłyszeli już zarzut, do którego się przyznali. Teraz odpowiadać będą przed złotowskim Sądem.

W ostatnim dniu czerwca tego roku mieszkaniec gm. Złotów, zaparkował swój pojazd Opel przy Amfiteatrze w miejscowości Święta, z zamiarem odebrania go za kilka dni. Gdy w pierwszych dniach lipca przyszedł zabrać auto, stwierdził że z jego wnętrza zginęło radio, głośniki, akumulator oraz inne drobne rzecze. Skradziony został również dowód rejestracyjny, który pozostawiony był w aucie. Właściciel Opla wycenił straty na kwotę 850zł i zgłosił sprawę w Komendzie Powiatowej Policji w Złotowie.

Ustaleniem i zatrzymaniem sprawców tej kradzieży, zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego złotowskiej jednostki. Niespełna dwa dni po zgłoszeniu, funkcjonariusze trafili na trop dwóch mieszkańców miejscowości Święta, którzy mieli mieć związek ze sprawą.

Zatrzymano 16 i 25 latka. W trakcie przeszukania mieszkania jednego z nich, mundurowi odnaleźli skradzione przedmioty oraz dowód rejestracyjny pojazdu.

Obaj zatrzymani przyznali się do kradzieży i złożyli wyjaśnienia. Odzyskane przedmioty przekazane zostały właścicielowi.

Za kradzież, 16 – latek odpowie przed Sądem Rodzinnym w Złotowie, natomiast 25 latek przed Wydziałem Karnym Złotowskiego Sądu.

Przestępstwo kradzieży mienia zgodnie z kodeksem karnym, zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 m-cy do 5 lat.

  • KPP Złotów