Złotowski szpital wśród najlepszych!

Najnowsze Wydarzenia Złotów
ZŁOTÓW. O tym, że złotowska lecznica znalazła się w gronie najlepszych szpitali dowodzi wynik ?Rankingu Szpitali 2018?, organizowanego przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia – jednostkę Ministerstwa Zdrowia (organizatorem medialnym jest dziennik ?Rzeczpospolita?).

Ranking ma zasięg ogólnopolski. W kategorii ?szpitale zabiegowe, wielospecjalistyczne i onkologiczne?, Szpital Powiatowy im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie uplasował się na 95 pozycji. To ogromny sukces, biorąc pod uwagę, że w Polsce jest ponad 900 szpitali. W tej najtrudniejszej kategorii szpital rywalizował z klinikami i szpitalami uniwersyteckimi, wojewódzkimi, dużymi szpitalami miejskimi i wysokospecjalistycznymi szpitalami onkologicznymi.

Ranking odbywa się co roku. Przy ocenie pod uwage brane są m.in. infrastruktura szpitalna,  jakość opieki, komfort pobytu pacjenta w szpitalu, zakażenia wewnątrzszpitalne, zdarzenia niepożądane i skargi na działalność szpitala oraz uzyskanych certyfikatów jakości i sytuacja finansowa placówki.


Dodatkowo oceniano monitoring zużycia antybiotyków, szczepienia personelu, wprowadzono nowe kategorie ? szpital w Złotowie zajął 23 pozycję wśród szpitali ?sieciowych? I poziom.

Na liście stu najlepszych szpitali w Polsce, poza złotowską lecznicą, nie znalazł się żaden inny szpital w regionie.

Starosta Złotowski Ryszard Goławski pogratulował dyrektor Joannie Harbuzińskiej-Turek takiego wyniku. To niewątpliwy sukces, na który – jak podkreśliła pani dyrektor – złożyła się praca całego szpitalnego zespołu.

(Red.)
 Źródło: Powiat Złotowski